CBB61 Моторни Почеток Кондензатор

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Карактеристики of 1.5uf CBB61 Capacitor

апликација

AC мотор

номинален напон

450VAC

отценети Капацитивност

1.5uF

оперативни Фреквенција

50 / 60Hz

Капацитет девијација

± 5%

Работна температура

40/70/21

OEM

ДА

Пример

слободен

Специјализирана за квалитет CBB61 почеток мотор кондензатор за производство, Вин-Вин EA е еден од водечките производители и добавувачи, како во Кина, кој исто така може да ви понуди кориснички услуги. Добредојдовте на големо CBB61 кондензатор моторни почеток направени во Кина со нас.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ја вашата порака:

    Поврзани производи